MVR Lokalföreningar

Förbundets medlemsföretag samarbetar inom ramen för 21 lokalföreningar runt omkring i landet. Nedan anges föreningarna med namn och adress till ordförande eller kontaktperson i respektive förening.

Kontakta gärna föreningsordföranden eller kontaktpersonen i din region för ytterligare information om MVR!

10, 11 MVR Skåne

Stefan Olofsson
Olofssons Smedja AB
Verkstadsvägen 6
245 34 STAFFANSTORP
Tel:46-25 37 07
Fax: 046-25 37 07
Mobil: 070-525 37 07
stefan@olofssonssmedja.se

12, 14, 15, 16, 20 MVR Sydost

Anita Sandström
Fartygsservice
Runtorp 1189
388 99 PÅRYD
Tel 0480-44 30 66
Fax 0480-44 30 77
Mobil: 070-259 46 33
anita@fartygsservice.se

21 MVR Halland

Jan-Erik Johansson
Metall & Lego i Ätran AB
Ätrafors 321
310 58 Vessigebro
Tel: 0346-604 75
Fax: 0346-604 03
070-590 56 38
riddarhus@gmail.com

26 MVR Gotland

Conny Gutsäter
Visby Smide AB
Bingebygatan 11
621 41 VISBY
Tel 0498-27 74 95
Fax 0498-27 74 83
Mobil: 070-555 04 97
conny.gutsater@bingersmekan.se

27 Östergötlands Verkstadsförbund

Stefan Tivner
Tisab i Norrköping AB
Alholmsgatan 25 A
602 38 NORRKÖPING
Tel 011-13 53 10
Fax 011-13 57 47
stefan.tivner@tisab.eu

32 MVR Skaraborg

Dan Gustafsson
Gustafssons Industrisvets AB
Box 120
566 23 HABO
Tel 036-408 88
Fax 036-408 88
gustind@telia.com

34 MVR Älvsborg

Vakant

35 MVR Dalsland

Vakant.

36 MVR Göteborg

Vakant.

37 MVR Bohuslän

Anders Swedenfeldt
E Johanssons Smides AB
Junogatan 1
451 42 UDDEVALLA
Tel 0522-104 05
Fax 0522-146 96
anders@elissmide.se

38 MVR Västernorrland

Jörgen Lundqvist
Johannedals Mek Verkstad AB
Johannedalsvägen 67
863 23 SUNDSBRUK
Tel 060-53 76 41
Fax 060-53 77 22
johannedals.mek@telia.com

39, 40 Storstockholms Svetsmekaniker

Fredrik Ling
ML Smide Verkstads AB
Truckvägen 4
194 52 Upplands Väsby
Tel 08-594 112 35
Fax 070-830 89 35
fredrik.ling@mlsmide.se

44 MVR Örebro Län

Vakant.

46 MVR Västmanland

Johan Lannebris
JB Smides AB
Industrivägen 8
722 33 VÄSTERÅS
Tel 021-601 71
Fax 021-601 33
lannebris@jbsmide.se

48 Värmlands Verkstadsförening

Vakant

51, 52, 55 MVR Gävle Dala

Bo Strömberg
Strömbergs Mek Verkstads AB
Box 207
791 25 Falun
Tel 023-133 65
Fax 023-288 64
kontakt@strombergsmek.se

57 MVR Jämtland

Lars Nystedt
JNJ Industrimontage AB
Nifsåsvägen 7
831 52 ÖSTERSUND
Tel 063-13 06 09
mail@jnj.nu

60 MVR Västerbotten

David Lia
Lycksele Smidesverkstad AB
Umevägen 7
921 45 LYCKSELE
Tel 0950-100 22
Fax 0950-106 02
d.lia@tele2.se

61 MVR Norrbotten

Vakant