MEKANISKA VERKSTÄDERNAS RIKSFÖRBUND | MEDLEMSNYTTA

Medlemskapen hos MVR – Anpassade för dig!

Förbundets medlemsföretag samarbetar inom ramen för 21 lokalföreningar runt omkring i landet. Nedan anges föreningarna med namn och adress till ordförande eller kontaktperson i respektive förening.

Kontakta gärna föreningsordföranden eller kontaktpersonen i din region för ytterligare information om MVR!

MVR Skåne

Stefan Olofsson
Olofssons Smedja AB
10, 11

Verkstadsvägen 6
245 34 STAFFANSTORP
Tel:46-25 37 07
Mobil: 070-525 37 07
stefan@olofssonssmedja.se

MVR Sydost

Anita Sandström
Fartygsservice
12, 14, 15, 16, 20

Runtorp 1189
388 99 PÅRYD
Tel 0480-44 30 66
Mobil: 070-259 46 33
anita@fartygsservice.se

MVR Halland

Thomas Jansson
AB Br Jansson-Nissavarvet
21
Box 48
301 02 Halmstad
thj@br-jansson.se

MVR Gotland

Conny Gutsäter
26
conny.gutsater@peab.se

Östergötlands Verkstadsförbund

Stefan Tivner
Tisab i Norrköping AB
27

Alholmsgatan 25 A
602 38 NORRKÖPING
Tel 011-13 53 10
Fax 011-13 57 47
stefan.tivner@tisab.eu

MVR Skaraborg

Dan Gustafsson
Gustafssons Industrisvets AB
32

Box 120
566 23 HABO
Tel 036-408 88
Fax 036-408 88
gustind@telia.com

MVR Älvsborg

Vakant
34

MVR Dalsland

Vakant
35

MVR Göteborg

Vakant
36

MVR Bohuslän

Anders Swedenfeldt
E Johanssons Smides AB
37

Junogatan 1
451 42 UDDEVALLA
Tel 0522-104 05
Fax 0522-146 96
anders@elissmide.se

Storstockholms Svetsmekaniker

Fredrik Ling
ML Smide Verkstads AB
39, 40

Truckvägen 4
194 52 Upplands Väsby
Tel 08-594 112 35
Fax 070-830 89 35
fredrik.ling@mlsmide.se

MVR Västernorrland

Jörgen Lundqvist
Johannedals Mek Verkstad AB
38

Johannedalsvägen 67
863 23 SUNDSBRUK
Tel 060-53 76 41
Fax 060-53 77 22
johannedals.mek@telia.com

MVR Örebro Län

Vakant
44

MVR Västmanland

Johan Lannebris
JB Smides AB
46

Industrivägen 8
722 33 VÄSTERÅS
Tel 021-601 71
Fax 021-601 33
lannebris@jbsmide.se

Värmlands Verkstadsförening

Vakant
48

MVR Gävle Dala

Bo Strömberg
Strömbergs Mek Verkstads AB
51, 52, 55
Box 207
791 25 Falun
Tel 023-133 65
Fax 023-288 64
kontakt@strombergsmek.se

MVR Jämtland

Lars Nystedt
JNJ Industrimontage AB
57
Nifsåsvägen 7
831 52 ÖSTERSUND
Tel 063-13 06 09
mail@jnj.nu

MVR Västerbotten

David Lia
Lycksele Smidesverkstad AB
60
Umevägen 7
921 45 LYCKSELE
Tel 0950-100 22
Fax 0950-106 02
david.lia1960@gmail.com

MVR Norrbotten

Vakant
61

MVR Norrbotten

Vakant
61

MVR Norrbotten

Vakant
61