Styrelsen i Mekaniska Verkstädernas Riksförbund består av 9 ledamöter inklusive styrelseordföranden.

Ledamöterna representerar organisationer och företag inom förbundets verksamhetsområde. VD är Björn Uppfeldt.

Johan Lannebris, Ordförande

JB Smides AB

Industrivägen 8
722 33 VÄSTERÅS
Tfn: 021-601 71
Mobil: 070-512 77 73
lannebris@jbsmide.se

Anders Swedenfeldt, Ledamot

E Johansson Smides AB

Junogatan 1
451 42 UDDEVALLA
Tfn: 0522-104 05
Mobil: 070-329 06 44
anders@elissmide.se

Olle Åkerblad, Ledamot

Br Jansson Nissavarvet AB

Box 48
301 02 HALMSTAD
Tfn: 035-17 66 63
Mobil: 070-242 24 21
olle.akerblad@br-jansson.se

Richard Lundgren, Ledamot

A Lundgren Smide AB

Box 1361
172 27 SUNDBYBERG
Tfn: 08-684 11 800
Dir: 08-684 11 815
richard@lundgrens-smide.se

Thomas Larsson, Ledamot

Steelpro Sweden AB

Industrivägen 8
722 33 VÄSTERÅS
Tfn: 021-448 14 54
Mobil: 072-080 89 92
thomas@steelproab.se

Andreas Khysing, Ledamot

Krylbo Verkstäder AB

Box 93
775 26 KRYLBO
Tfn: 0226-619 25
Mobil: 070-627 92 40
andreas@krylboverkstader.se

Stefan Olofsson, Ledamot

Olofssons Smedja AB

Verkstadsvägen 6
245 34 STAFFANSTORP
Tfn: 046-25 37 07
Mobil: 070-525 37 07
stefan@olofssonssmedja.se

Kent Jacobsson, Suppleant

Lameco AB

Skogsvägen 21
922 73 HÄLLNÄS
Tfn: 0933-201 13
Mobil: 070-588 70 42
kent@lameco.se

Stefan Nordvall, Suppleant

Nordsvets i Göteborg AB

Orrekulla Industrigata 38
425 36 Hisings Kärra
Tfn: 031-797 70 70
Mobil: 070-640 53 86
stefan@nordsvets.se