I anslutning till Förbundsstämman anordnar MVR en resa till Berlin 3-6 juni med bland annat en kurs i förhandlingsteknik och bryggeribesök på schemat. 

Det blir tre dagar fyllda med inspiration, trevliga middagar och härliga upplevelser ihop med andra medlemmar i MVR. Du är självklart inbjuden och vi hoppas att du har möjlighet att följa med! 

När: 3-6 juni 2022 
Var: Catalonia Berlin Mitte, Berlin 

Kostnad: 12.900:-, enkelrumstillägg 2.500:- 

Observera att flyg inte ingår i kostnaden för resan utan det bokas och betalas av var och en. Kostnaden för flyg är i nuläget 2-3.000:- beroende på när man åker och varifrån. Eventuella medföljande betalar ordinarie pris, minus enkelrumstillägg. 

Priset inkluderar heldagskurs i förhandlingsteknik (uppdelat på 2 halvdagar), 3 nätter på hotel Catalonia Berlin Mitte, frukost (3 st), luncher (2 st) och middagar (3 st) enligt program samt ett trevligt bryggeribesök. 

Detaljerat program och anmälan finner ni nedan.

                                                    Anmälan är bindande och vi behöver ditt svar senast torsdagen den 19 maj.


Program för medlemsresa 

Fredag 3 juni 
Förmiddag/Lunch: Flyg till Berlin 
Eftermiddag: Incheckning på Catalonia Berlin Mitte 
Kväll: Gemensam middag, kl 19.00 

Lördag 4 juni 
Förmiddag: Kurs i Förhandlingsteknik, Catalonia Berlin Mitte, kl 08.00 – 13.00 inkl lunch. 
Eftermiddag: Berlin på egen hand 
Kväll: Gemensam middag, kl 19.00

Söndag 5 juni  
Förmiddag: Kurs i Förhandlingsteknik, Catalonia Berlin Mitte, kl 08.00 – 13.00 inkl lunch. 
Eftermiddag: Bryggeribesök – rundvisning, provsmakning och gör ditt eget öl. 
Kväll: Gemensam middag, kl 19.00 

Måndag 6 juni 
Hemresa 

Glöm inte att anmäla er till Förbundsstämman!